5 ćwiczeń, które pomogą Ci zacząć swoją przygodę z TRX!

Jako, że zdecydowanie bardziej od podnoszenia ciężarów preferujemy trening z własną masą ciała dziś chcielibyśmy przedstawić Wam taśmy TRX.

TRX, czyli trening w zawieszeniu został wymyślony przez byłego amerykańskiego komandosa Navy Seals. Zestaw pasów, który wymyślił był na tyle lekki i wytrzymały, że bez problemu można na nim wykonać pełen zestaw ćwiczeń, niezależnie od tego w jakim miejscu na świecie się jest. TRX można przypiąć tak naprawdę wszędzie: w domu, w parku, w lesie czy po prostu na siłowni. Spójrzmy również na to, że jest to zdecydowanie tańsza alternatywa właśnie dla siłowni, za którą płacić trzeba co miesiąc. Mając taśmy możemy wykonać trening kiedy chcemy i gdzie chcemy płacąc tylko raz!

Dlaczego trening TRX jest doskonałym rozwiązaniem na początku trenowania? Ponieważ przede wszystkim bazujemy na własnej masie ciała. Co więcej rozwój mięśni jest równomierny, nie obciąża stawów i kręgosłupa (tak jak się często zdarza przy pierwszych próbach podnoszenia ciężarów i ćwiczenia na skomplikowanych przyrządach na siłowni). Podczas treningu wiele mięśni pracuje naraz, w tym na przykład mięśnie głębokie, które są odpowiedzialne za stabilizacje ciała.

Dla kogo jest TRX? Tak naprawdę dla każdego! Niezależnie od stopnia wytrenowania ćwiczenia mogą wykonywać mężczyźni jak i kobiety. Dzięki nim panie wysmuklą swoją sylwetkę, a panowie wyrzeźbią dowolną część ciała np. kaloryfer na brzuchu.

Dziś chcemy przedstawić Wam jedne z najprostszych ćwiczeń, od których warto rozpocząć swoją przygodę z TRX. Zaczynamy od górnych partii ciała. Zobaczcie sami jakie to proste!

Ćw.1 Pompki 

Klasyczne pompki wykonywane na taśmach TRX angażują głównie mięśnie klatki piersiowej, dodatkowo rozciągając ją.

Ćw.2 Podciąganie

Podczas podciągania na TRX aktywują się mięśnie najszersze grzbietu oraz w niewielkim stopniu mięśnie trójgłowe i dwugłowe ramienia.

Ćw.3 Ugięcia przedramion bokiem

Ćwiczenie angażujące mięśnie dwugłowe ramienia tzw. biceps, ważne jest aby podczas wykonywania tego ćwiczenia utrzymać ramiona w jednej lini.

Ćw.4 Wyprosty przedramion

Uginanie przedramion pobudza do wytężonej pracy mięśnie trójgłowe ramion.

Ćw.5 Rozpiętki

Ćwiczenie to zmusza głównie mięśnie grzbietu do pracy.

Jak poprawnie wykonywać ćwiczenia na taśmach TRX;

  • ciało podczas powtórzeń powinno być w jednej lini, nieruchome i stabilne
  • brzuch napięty
  • nie robimy lordozy, nie wypinamy bioder
  • im bliżej nasze stopy znajdą się punktu zawieszenia tym ćw. będzie trudniejsze

Filmik z treningu na taśmach TRX znajdziecie na naszym instagramie 💪.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *