5 rodzajów pompek które możesz wykonywać wszędzie

Pompki są idealnym treningiem kształtującym mięśnie klatki piersiowej, ramion czy barków. Największą ich zaletą jest to że możemy wykonywać je wszędzie.

Poza klasycznymi pompkami istnieje jeszcze kilka innych rodzajów i te właśnie dziś chcemy wam pokazać.

Zapewniamy, że ten trening da wam niezły wycisk!

Ćw.1 Klasyczne pompki

Każdy z nas potrafi wykonać taką pompkę, ale czy poprawnie ? Rozstaw rąk na szerokość barków, ciężar ciała opieramy na dłoniach i palcach stóp. Kręgosłup musi być prosty – to bardzo ważne. Pompki wykonuj opuszczając i podnosząc ciało jedynie za pomocą ramion.

Ćw.2 pompki z wąsko ustawionym dłońmi

Takie pompki angażują mięsień trójgłowy ramienia (triceps) oraz część środkową mięśni piersiowych. Schemat wykonania jest taki sam jak przy pompkach klasycznych lecz w tym przypadku ramiona mamy węziej, a łokcie jak najbliżej tułowia.

Ćw.3 pompki „japońskie”

Dość nietypowe pompki ale bardzo efektywne. Angażują mięśnie ramion i pleców. Nogi rozstawione szeroko, biodra uniesione wysoko, następnie uginamy ramiona aby dojść do podobniej pozycji jaką osiągamy przy klasycznych pompkach tzn. klatka piersiowa i biodra powinny niemal dotykać ziemi. Ważne przy tym ćwiczeniu jest to, aby wykonać płynny ruch całym ciałem, co pozwoli na zaktywizowanie dodatkowych partii mięśni dzięki czemu ćwiczenie będzie efektywniejsze.

Ćw. 4 pompki z rotacją tułowia 

Ćwiczenie wzmacniające mięśnie, poprawiające stabilizacje, równowagę i ruchomość kręgosłupa. Wykonujemy pompkę a następnie rotacje tułowia z uniesieniem ręki w górę – głowa i wzrok podążają za ręką.

Ćw.5 pompki plyometryczne 

Dobre ćwiczenie na koniec naszego treningu. Jest to dynamiczna forma pompek która zwiększa naszą siłę eksplozywną, jeżeli chodzi o górne partie mięśniowe. Pozycja jak do pompki z tym że jedna ręka jest wyżej od drugiej. Wykonując pompkę odbijamy się w górę i zmieniamy położenie naszych dłoni.

Każde ćwiczenie wykonaj w 2 seriach po 10 powtórzeń. Z czasem możesz zwiększyć ilość powtórzeń 🙂

Na koniec filmik z naszego treningu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *