7 kroków do pięknych ramion!

Idzie lato, dlatego każda kobieta marzy o pięknych ramionach, które idealnie eksponować będą wiosenne i letnie stylizacje.

Wiele z nas pragnie mieć piękne ramiona, ale niestety wiele też z nas zapomina o tym, że aby były one smukłe należy je ćwiczyć. Tak naprawdę niewiele potrzeba żeby nasze ramiona prezentowały się świetnie. Wcale nie musisz ćwiczyć z wielkim obciążeniem, przy niektórych ćwiczeniach nawet nie musisz wykorzystywać żadnych ciężarów, wystarczy tylko ciężar twojego ciała. Z myślą o was dzisiaj zaprezentuję wam 7 ćwiczeń, które wykonywane regularnie przybliżą was do wymarzonych efektów. Taki trening z powodzeniem wykonasz w domu, na siłowni, a nawet w terenie. Wystarczy, że masz matę do ćwiczeń, hantle (mogą być butelki wody) i już! Każde ćwiczenie wykonaj w 3 seriach: 40 sekund pracy, 20 sekund przerwy. Nie zapomnij o rozgrzewce i rozciąganiu po treningu! To co, zaczynamy?

  1. Pompki na kolanach – to jedno z lepszych ćwiczeń, które buduje nasze ramiona i barki. Przyjmij pozycję do pompki na kolanach. Ręce na szerokość barków. Wykonaj pompkę uginając ramiona, ale nie zapominaj o tym, że reszta ciała również w tym ćwiczeniu pracuje. 
  2. Unoszenie hantli w podporze przodem – unieś jedną rękę z hantlem na wysokość barków, powoli opuszczaj. Powtórz ćwiczenie drugą ręką.
  3. Unoszenie hantli bokiem w podporze – ćwiczenie identyczne jak to wyżej, z tym że zamiast hantle unosić z przodu, unosimy je z boku. Pamiętaj by zatrzymywać ruch na wysokości linii barków.
  4. Dotykanie barków wysokim podporze – przyjmij pozycję wysokiego podporu, a następnie na zmianę dotykaj raz lewy, raz prawy bark. Całe ciało trzymaj napięte.
  5. Unoszenie hantli w leżeniu – połóż się na macie. W dwie ręce weź hantle i na zamianę podnoś raz jeden, raz drugi. Nie przekraczaj linii barków.
  6. Wspinanie na przedramionach – przyjmij pozycję wysokiego podporu. Następnie schodź na jedno przedramię, drugie, a potem wracaj do pozycji wyjściowej. 
  7. Skręt tułowia w wysokim podporze – przyjmij pozycję wysokiego podporu. Trzymaj w ręce ciężarek skręcaj ciało razem z ręką tak by ciężarek dotykał nadgarstka, a następnie mocno skręcaj ciało w drugą stronę. 

outfit: TOP: Nike, LEGGINSY: Joy Fit Crew, BUTY: Nike

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *