Fit mama: trening, który zrobisz wszędzie!

Jeżeli tylko możesz, ćwicz w ciąży! Nie chodzi tu tylko o to żeby pozostać w formie czy szybko po porodzie do niej wrócić, ale aktywność fizyczna w ciąży na pewno dobrze wpłynie na dziecko. Ponadto kiedy twoje ciało przyzwyczajone jest do napinania różnych mięśni podczas porodu także będzie ci łatwiej. A chyba lepiej sobie ułatwiać życie niż utrudniać, prawda?

Dzisiaj mamy dla was propozycję treningu, który zrobisz dosłownie wszędzie! Nie ma wymówek, że za ciepło czy za zimno, albo że nie masz miejsca. Jedyne czego potrzebujesz to  mata do ćwiczeń, ewentualnie może być dywan. Ćwiczenia, które wykonujesz są proste i z pewnością dasz radę je zrobić (mimo brzuszka, który ciągle rośnie). Jako, że wszystkie ćwiczenia wykonujesz w pozycji w podporze lub na boku masz pewność, że się nie przewrócisz, ani nie doznasz niepotrzebnego urazu. Gotowa?

Trening jak zawsze rozpocznij od rozgrzewki. Jeżeli jesteś na siłowni dobrze żebyś rozgrzała się na  bieżni czy rowerku stacjonarnym, jeżeli jesteś w domu zacznij od 10 minutowego spaceru. Rozgrzej ręce i nogi, bo to głównie one zaangażowane będą w dzisiejszy trening. Ćwiczenia możesz wykonywać w dowolnej kolejności, a także mieszać je w zależności od dnia i chęci. Jedyna zasada podczas tego treningu: nie ćwiczymy na ilość powtórzeń, ale na czas!

Każde ćwiczenie wykonuj dokładnie przez 1 minutę, po czym 1 minutę odpoczywaj i tak wykonaj wszystkie ćwiczenia! Trening wykonaj w 3 seriach. Po zakończeniu nie zapomnij o rozciągnięciu mięśni! Zaczynamy 🙂

  1. Unoszenie wyprostowanej nogi w podporze

2. Unoszenie wyprostowanej nogi w podporze na łokciach

3. Unoszenie wyprostowanej nogi na skos w podporze na łokciach

4. Naprzemianstronne unoszenie ręki i nogi

5. Unoszenie nogi w leżeniu bokiem

6. Unoszenie zgiętej nogi w podporze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *