Chleb dobry – czy warto jeść ?

Wielokrotnie słyszeliśmy, czytaliśmy, że chleb tuczy, jest nie dobry i zakwasza organizm. Rezygnujemy z niego na rzecz innych produktów, ale czy aby na pewno postępujemy słusznie?

Spójrzmy na jedzenie chleba z drugiej strony. Sprzyja on prawidłowej przemianie materii, dostarcza do organizmu wiele cennych składników, a jego jedzenie zalecają dietetycy. Dlaczego więc z niego rezygnujemy?

Istnieje przekonanie, że kiedy chcemy być fit, a przecież teraz każdy o tym marzy, musimy zrezygnować z chleba. Dietetycy mówią stanowczo NIE! Nasz organizm potrzebuje odpowiedniej dawki energii, aby prawidłowo funkcjonować, a w tym wypadku niezwykle ważna jest glukoza.

Glukoza, która znajduje się w pieczywie stopniowo się z niego uwalnia, dzięki czemu nasz organizm dużo później odczuje zmęczenie i głód, kiedy na śniadanie zjemy pieczywo. Mówimy oczywiście o pieczywie na naturalnym zakwasie.

Chleb jest zdrowy! Dlaczego? Bo należy do grupy produktów najmniej przetworzonych, zawiera mało dodatków funkcyjnych, a także jest wytwarzany z naturalnych składników.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że wszystko w nadmiarze tuczy, dlatego nie rezygnujmy z chleba, ale nie jedzmy całego bochenka.

Przykładowe śniadanie:

  • dwie kromki pieczywa na naturalnym zakwasie: żytnie/orkiszowe/czysto ziarniste
  • odtłuszczony serek do smarowania ( np. bieluch light)
  • szynka ( warto przeczytać na etykiecie lub zapytać sprzedawcy z jakiej ilości mięsa została wykonana)
  • warzywa: pomidor/papryka/ogórek/
  • sól, pieprz do smaku

Jak wiadomo kombinacji z pieczywem jest wiele. Na naszym blogu możecie przeczytać również propozycję śniadania: Jajko w koszulce na paście z awokado

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wasze wątpliwości dotyczące jedzenia pieczywa 😉

źródło: informacje prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *