Jędrne pośladki na celowniku! 5 prostych ćwiczeń!

Dzisiaj pod lupę bierzemy – jędrne pośladki. Która kobieta o nich nie marzy? Chcemy przedstawić Wam zestaw 5 prostych ćwiczeń, dzięki którym osiągniecie wymarzony efekt.

Bosu – przyrząd w kształcie pół piłki. Dzięki niemu z powodzeniem możesz ukształtować nogi, pośladki i brzuch, jak i ręce. 

Ćw1. Skok obunóż na bosu

W tym ćwiczeniu ważna jest równowaga, dlatego przed rozpoczęciem skoków na bosu, najpierw na nie wejdź. Zaczynamy od pozycji stojącej przed pół piłką, następnie wyskakujemy i lądujemy obunóż w przysiadzie. Pamiętaj, aby kąt twojego przysiadu wynosił 90 stopni. Staraj się wykonywać to ćwiczenie energicznie.

Ćw.2 Wypady P/L noga na bosu

Kolejne ćwiczenie również z wykorzystaniem bosu jest nieco prostsze od poprzedniego. Tym razem najpierw ćwiczymy jedną nogą, następnie drugą. Pozycja od której zaczynamy jest taka sama jak w przypadku skoku na bosu. Następnie robimy wypad jedną nogą tak, że stawiamy stopę na pół piłce. Druga noga pozostaje w podporze na ziemi. Koniecznie pamiętaj o tym, żeby nadal zachować kąt 90 stopni i żeby twoje kolano nie dotykało podłoża.

Ćw.3 Wymachy nogą w górę w podporze

Zaczynamy od pozycji w podporze. Głowa powinna być uniesiona w górze, a wzrok skierowany przed siebie. Następnie robimy wymach nogą do góry. Stopa powinna być skierowana lekko do środka. Po wykonaniu wymachu nogi nie stawiamy, ale ciągniemy ruch aż do łokcia.

Ćw.4 Wymachy na skos w podporze na łokciach

W tym ćwiczeniu pozycja jest podobna do poprzedniej, jednak zamiast w podporze, jesteśmy na łokciach. Robimy wymach nogą do góry i powoli wracamy, jednak nogi nie kładziemy w tej samej płaszczyźnie, a po skosie. Głowa uniesiona do góry, wzrok skierowany przez siebie.

Ćw.5 Wymachy w góre w podporze na łokciach

Ćwiczenie bardzo podobne do poprzedniego. Nadal pozostajemy w pozycji na łokciach. Tym razem robimy wymach do góry i powoli w tej samej płaszczyźnie wracamy do dołu, dotykając podłoża.

Każde z ćwiczeń należy wykonać w 4 seriach po 10 powtórzeń! W przypadku ćwiczeń od 2-5 wykonujemy powtórzenia na dwie nogi. Między seriami przerwa powinna wynosić max minutę!

Najważniejsze przy ujędrnianiu pośladków jest SYSTEMATYCZNOŚĆ! Jeżeli chcemy uzyskać wymarzony efekt ten zestaw ćwiczeń powinno wykonywać się 3-4 razy w tygodniu.

Dla ułatwienia poniżej filmik 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *