Przyszła mamo – basen to Twój przyjaciel 

Kąpiel w basenie jest nie tylko przyjemna dla mamy, ale również dziecka. To świetna forma aktywności fizycznej dla przyszłych mam. Niestety nie wszystkie panie mogą korzystać z tej przyjemności. Jeżeli masz skłonności do infekcji intymnych o basenie musisz zapomnieć.

Na co musisz zwracać uwagę na basenie?

Przede wszystkim na rodzaj wody. Oczywiście chlorowana woda nie zaszkodzi kobietom w ciąży, jednak nigdy do końca nie wiadomo czy nie ma w niej żadnych mikrobów, które zagrażają ciężarnej. Nawet najmniejsza infekcja może okazać się bardzo groźna dla mamy jak i dziecka. Dużo lepiej jest wybierać baseny z wodą ozonowaną. Jeżeli przeszkadza ci zapach wody na basenie, nie męcz się i zrezygnuj z niego, jeżeli jednak nie, poświęć nawet godzinę dziennie na pływanie.

 

Dlaczego basen jest wskazany dla kobiet w ciąży?

  • świetnie rozluźnia
  • nie czujemy w nim ciężaru swojego ciała ( jak wiadomo kilogramów w ciąży przybywa, a nie ubywa)
  • nie obciążamy stawów
  • jest dużo bezpieczniejszy niż np. trening na siłowni
  • pomaga zachować formę nawet podczas ciąży

Myślenie, że ciąża to choroba i jedyne co możemy robić to leżeć w łożku jest bardzo mylne. Mimo tego, że nosimy w sobie dzidziusia jest on bezpieczny w naszym ciele i naprawdę nie musimy całej ciąży przeleżeć. Jeżeli boisz się biegać, jeździć na rowerku stacjonarnym czy ćwiczyć na siłowni teraz masz nową alternatywę… basen!

Podczas pływania jednak musisz patrzeć na swój komfort, dlatego jeżeli przy pływaniu kraulem czujesz jakby twój brzuch się rozrywał zrezygnuj z tego stylu i wybierz klasyczny, potocznie mówiąc żabkę. Również pływanie na plecach może okazać się dla ciebie idealne więc nie zapominaj i o nim.

Nie ma lepszej metody na relaks po całym dniu niż 45 minut pływania. Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *