Fit mama: Trening na nogi i pośladki

W ciąży z jednej strony ciężko dbać o formę, a z drugiej stosunkowo łatwo, bo większość kobiet wtedy zaczyna bardziej dbać o siebie i dziecko, musisz wtedy wiedzieć jaki wykonać trening w ciąży. We wcześniejszych postach, które pisaliśmy możecie przeczytać jak i kiedy zacząć ćwiczyć. Najważniejsze jest to żeby ćwiczenia nie zagrażały ani zdrowi mamy, ani dziecka. Dziś przygotowaliśmy trening na nogi i pośladki, który można wykonać praktycznie w każdym trymestrze ciąży. Wiadomo najbezpieczniej jest ćwiczyć w II trymestrze ciąży, jednak kiedy lekarz nie widzi przeciwskazań i w III. My właśnie weszliśmy w ostatni trymestr i z powodzeniem ten trening ja osobiście mogę robić. Wiadomo ciężar hantli jest dostosowany do możliwości każdej kobiety w zależności od tego jak trenowała wcześniej. Jeżeli nie czujesz się na siłach możesz z niego rezygnować, wystarczy już kilka kilogramów więcej w brzuszku 🙂

Każde z ćwiczeń wykonaj w 2 seriach: 1 minuta pracy, 1 minuta przerwy. W tym treningu nie liczy się ilość powtórzeń a czas, który akurat przy porodzie będzie odgrywał ogromną rolę. Jeżeli minuta odpoczynku to za mało zwiększ ją nawet do  dwóch! Gotowa?

 

1.Wymachy wyprostowanej nogi w staniu- w staniu wykonuj wymachy wyprostowanej, napiętej nogi do tyłu. Po 10 powtórzeniach zmień nogę.

2. Wspięcia na palce- świetne ćwiczenie na pośladki i łydki. Wspinaj się na palce i opuszczaj.

3. Przysiady z hantlami z przodu- wykonuj przysiady trzymając hantle między nogami.

4. Wypady z hantlami- w zależności od tego, w którym miesiącu ciąży jesteś to ćwiczenie możesz wykonać na trzy sposoby. Wypady idąc, wypady prawa/lewa noga, lub wypady w miejscu, wykonując przysiad góra/ dół.

5. Martwy ciąg z hantlami – zazwyczaj to ćwiczenie wykonuje się ze sztangą, ale jak wiadomo w ciąży lepiej nie dźwigać, jednak warto o nim nie zapominać nawet w ciąży. Twoje pośladki z pewnością to poczują!

 

Jeżeli chcesz pozostać w formie nawet podczas ciąży taki trening z pewnością ci w tym pomoże. Pamiętaj jednak o jednym to zdrowie twoje i dziecka jest najważniejsze, dlatego nie wyciskaj z siebie siódmych potów na to przyjdzie czas po ciąży. Jeżeli będziesz odżywiała się zdrowo, a przy tym trochę ćwiczyła możesz być pewna, że po porodzie szybciej wrócisz do formy, a może i sam poród okaże się dużo łatwiejszy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *