Jak wrócić do formy po świętach?

Święta, święta i po świętach.Mamy poniedziałek, a jak wiadomo wszystkie postanowienia najlepiej zacząć od początku tygodnia. Pewnie wielu z was podczas świąt nie trzymało żadnej diety, co więcej pewnie nikt z was jedzenia sobie też nie żałował. Jak wrócić do przedświątecznej formy? Przeczytajcie nasze porady!

      1. Zwiększ ilość pitej wody. 

Podczas świąt często jemy potrawy z dużą ilością soli. Ta zatrzymuje wodę, przez co objętość naszego ciała zwiększa się, dlatego wyglądamy na grubszych. Przez te kilka dni również sięgamy po alkohol, który także nie sprzyja trzymaniu wagi. Rozwiązanie? Zwiększ ilość pitej wody, dzięki temu twój organizm nie będzie jej magazynował, a ty będziesz czuć się jak dawniej.

       2. Ogranicz węglowodany

Po świętach zapominamy już o ciasteczkach, czekoladkach, batonikach i innych źródłach cukru. Słodyczom mówimy stanowcze NIE, ale jak wiadomo węglowodany są potrzebne do pełnowartościowego odżywiania. Nie rezygnujemy z nich w ogóle, jednak zmniejszamy ich ilość. Aby nie czuć uczucia głodu na ich rzecz zwiększamy białko.

        3. Jemy regularnie

Podczas świąt jemy co chcemy i kiedy chcemy, dlatego chcąc wrócić do formy pamiętamy o regularnym jedzeniu.

        4. Wprowadzamy trening CARDIO

Cardio to doskonały element treningu, dzięki któremu pozbędziemy się tkanki tłuszczowej. W okresie po świątecznym powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na Cardio, bo dzięki niemu w szybki sposób możemy wrócić do formy.

        5. Oczyść organizm

Najszybszym i najlepszym sposobem na oczyszczenie organizmu po świętach jest codzienne picie ciepłej wody z cytryną.

 

ZOBACZ TEŻ: Jak się wzajemnie motywować – wspólny trening!
Processed with VSCOcam with f2 preset

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *