Piękne i jędrne pośladki cz. 2

Cześć!

Dzisiaj mamy dla was kolejny trening na piękne i jędrne pośladki. Tym razem ćwiczenia są ze sztangą i ciężarem własnego ciała. Jeżeli chcemy zbudować mięsień pośladkowy najprawdopodobniej nie obejdzie się to właśnie bez sztangi. Pamiętajcie aby ciężar dobierać do swoich możliwości i poziomu wytrenowania. Każde z ćwiczeń wykonaj w 4 seriach po 12 powtórzeń, między seriami minuta odpoczynku. Zaczynamy!

1.Wypady w bok 

Zaczynamy od przyjęcia pozycji startowej. Następnie robimy krok w bok, kolejny krok to już wypad na jedną ze stron. Z wypadu wracamy do pozycji startowej, wykonujemy krok w drugą stronę i znowu wypad. Ćwiczenie wykonujemy bez pośpiechu jak najdokładniej. Uwaga! Pamiętaj aby twoje kolano NIGDY nie wychodziło za stopę!

2. Przysiady z zakrokiem 

Doskonałe ćwiczenie na ujędrnienie i uniesienie pośladków! Pozycja wyjściowa taka sama jak przy wypadach, ale zamiast robić wypad w bok robimy zakrok do tyłu. Nie liczy się szybkość, a dokładność, dlatego wykonujcie to ćwiczenie w miarę jak najwolniej.

3. Przysiady na jednej nodze.

Ćwiczenie trudne, wymagające dobrej koordynacji ruchowej. Stajemy na jednej nodze i pochylamy się do przodu. Druga noga robi wymach do tyłu i pozostaje w tej pozycji. Ustawiając się do tak zwanej ,, jaskółki” robimy przysiad na jednej nodze w  miarę jak najwyżej i następnie wychodzimy na palce.

4. Przysiad ze sztangą 

Stajemy w lekkim rozkroku, najlepiej na szerokość bioder. Powoli schodzimy w dół, robiąc przysiad. Pamiętajcie o tym, aby plecy przy wykonywaniu tego ćwiczenia były proste. Następnie zdecydowanym ruchem wstajemy.

5. Plank z wymachem

Pozycja wyjściowa to plank czyli tzw. deska. Następnie naprzemiennie robimy wymach raz lewą raz prawą nogą.

Jesteśmy ciekawi czy trenujecie razem z nami, więc jeżeli to robicie koniecznie oznaczajcie nas na swoich zdjęciach na instagramie, facebooku lub hashtagujcie swoje zdjęcia #loveinsport !

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *