Pomidor – czego jeszcze nie wiesz!

Pomidory, zjadamy ich niezliczone ilość praktycznie w każdym posiłku i codziennie, ale czy zdajemy sobie sprawę z tego jakie właściwość i witaminy dla naszego organizmu one przynoszą ?

Pomidory mają dużo witamin i pierwiastków mineralnych. Zawierają antyutleniacze, które zapewniają ochronę naszej skórze oraz zapobiegają jej starzeniu się. Dzięki zawartym w nich cennym składniku –likopen– jest to barwnik odpowiedzialny za ich głęboki kolor ale i co najważniejsze wychwytuje i dezaktywuje wolne rodniki zapobiegając nowotworom.

Pomidory w 94% składają się z wody, a w 100 g mają tylko 15 kcal. Dzięki zawartości błonnika dają nam uczucie sytości. Oprócz tego co jest zadziwiające mają w sobie dużo witaminy C, która wzmacnia nasze naczynia krwionośne. Pomaga również utrzymać nasze włosy w dobrej kondycji.

Dlaczego warto jeść pomidory ?

  • pomagają schudnąć – 100g to tylko 15kcal, dzięki temu ze składają się w 94% z wody doskonale gaszą pragnienie.
  • wspomagają trawienie – dzięki zawartemu w sobie błonnikowi regulują prace naszego układu trawiennego.
  • wspierają odporność – jeden średniej wielkości pomidor pokrywa w ponad połowie nasze dzienne zapotrzebowanie na witaminę C.
  • obniżają ciśnienie krwi – dzięki temu, że mają działanie moczopędne obniżają ciśnienie krwi.
  • bogate w potas – wpływa to dobrze na pracę serca.

Jak widać pomidory doskonale sprawdzą się w naszej diecie. Co więcej dzięki temu, że są smaczne i maja mało kalorii możemy jeść je praktycznie w każdym posiłku. Jako, że my uwielbiamy pomidory często będziecie mogli je znaleść w naszych przepisach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *