Pompki dla kobiet

Która z kobiet nie marzy o pięknych ramionach? Drogie panie jędrne ciało to nie tylko pośladki i nogi, ale także górne partie mięśniowe. Myślałyście, że pompki są tylko dla facetów! Otóż nie!

Zanim jednak przejdziemy do treningu musimy obalić kilka mitów związanych z wykonywaniem pompek przez panie.

Czy ćwiczenia klatki piersiowej zmieszają biust ?

Odpowiedź jest prosta NIE! To nie ćwiczenia mogą zmiejszyć nasz biust lecz skrajna dieta. Piersi to przede wszystki tkanka tłuszczowa, więc gdy ilość tkanki maleje – piersi zmniejszają sie również. Dopóki utrzymujemy w naszym ciele zdrowy poziom tkanki tłuszczowej (10-13%) nie musimy martwić sie o nasze piersi.

Ćwiczenie klatki piersiowej powoduje, że piersi będą twarde.

Trzeba zacząć od tego, że trening klatki piersiowej będzie budował mięśnie pod Twoimi piersiami. Tak długo jak będziemy utrzymywać zdrowy poziom tkanki tłuszczowej taki trening może tylko spowodować że piersi będą pełniejsze.

Mamy nadzieję, że wasze wątpliwości zostały rozwiane, a teraz czas na ćwiczenia!

Ćw.1 Na przemian stronne dotykanie barku i nadgarstka w podporze

Może to ćwiczenie nie do końca przedstawia pompki, jednak uwierzcie samo utrzymanie pozycji do pompki wystarczy, żeby budować mięśnie. Zaczynamy  od pozycji w podporze. Następnie na przemian dotykamy raz barku, raz nadgarstka. Musimy pamiętać o tym, żeby ciało było maksymalnie napięte.

Ćw.2 Pompki ze skłonem

Pompki ze skłonem to doskonała alternatywa dla zwykłych pompek( również zachęcamy panów do ich wypróbowania). Zaczynamy od pozycji rozkorcznej, ręce rozstawiamy na szerokość barków. Wykonujemy pompkę, a następnie wracamy robiąc skłon o prostych rękach. Doskonałe ćwiczenie nie tylko na wzmocnienie barków, ale również odcinka lędźwiowego.

Ćw.3 Pompki kobiece

Jest to uproszczona wersja pompek zwykłych, ponieważ ciało zamiast opierać się na palcach stóp opiera się na kolanach. Wykonywanie takich pompek odbywa się na tej samej zasadzie jak klasyczne popki, czyli ręce trochę szerzej niż barki, plecy wyprostowane podczas całego powtórzenia.

Ćw.4 Deska na bosu 

Po raz kolejny do ćwiczeń wykorzystujemy bosu. Ćwiczenie zaczynamy od oparcia wyprostowanych rąk na pół piłce. Plecy proste.Następnie z prostych rąk schodzimy do pozycji takiej jak deska, tyle że najpierw kładziemy jedną rękę potem drugą. Potem wracamy tak samo, prostujemy jedną rękę potem drugą. Cały czas należy pamiętać o tym, żeby nasze plecy były wyprostowane!

Ćw.5 Pompki na bosu

Ćwiczenie polega na wykonywaniu pompek na bosu, opierając jedną rękę na pół piłce, drugą na podłodze. Zaczynamy od jednej strony, następnie przechodzimy po piłce na druga stronę i również wykonujemy pompkę.

Aby efekt był widoczny ten zestaw ćwiczeń należy wykonywać w 3 seriach po 8-10 powtórzeń ( w zależności od stopnia wytrenowania). Między seriami do półtorej minuty przerwy.

Oczywiście zobaczcie też nasz filmik z treningu:

One thought on “Pompki dla kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *