Jaki sprzęt wybrać na siłowni? Odpowiadamy!

Jaki trening cardio będzie dla mnie najlepszy na początek ? Pewnie wiele razy zastanawialiście się co wybrać: bieżnia, rowerek, a może steper ? Pomożemy wam ułatwić troche wybór podpowiadając co dla kogo jest najlepsze.

Trening cardio nie tylko pomoże wam wyszczuplić wasze ciało, ale i przyśpieszyć metabolizm.

  • Bieżnia – Bieg w umiarkowanym tempie to ok. 300 Kcal spalonych w ciągu 30 minut. Jednak najskuteczniejszą metodą na spalanie tkanki tłuszczowej będzie energiczny marsz pod góre (5 – 7%) szczególnie polecany osobom z nadwagą aby biegając nie obciążały swoich stawów. Angażuje wszystkie mięśnie nóg i pośladków
  • Orbitrek – Angażuje do pracy 90% mięśni naszego ciała, zaletą jest to, że gdy czujemy że nasze nogi nie dają rady możemy mocniej popracować rękoma i na odwrót. Ćwicząc 30 minut spalimy ok. 350 Kcal. Nie obciążamy stawów a uginając nogi w kolanach bardziej angażujemy mięśnie pośładkowe.
  • Schody – W większym stopniu angażują mięśnie nóg i pośladków niż bieżnia. Doskonale rzeźbią dolne partie.
  • Wiosła – Wszechstronna maszyna doskonała na rozgrzewkę przed treningiem. Doskonale spala tkanke tłuszczową ale i wzmacnia mięśnie nóg i rąk. 30 minut wiosłowania to jakies 300 spalonych Kcal.
  • Rowerek – Polecamy osobom początkującym, borykającymi się z problemami stawów czy nadwagą. Można spalić do 150 Kcal jadąc 30 minut. Dla bardziej zaawansowanych polecamy wybrać się na spining.

A Ty co wybierasz ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *