Trening z taśmami TRX cz.1

Lubimy trenować z ciężarem własnego ciała ze względu na możliwości jakie ten trening nam daje. Dzisiaj mamy dla was pierwszą część treningu TRX głownie na górne partie mięśni. O tym na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas treningu w zawieszeniu pisaliśmy tutaj. Jak widać można go zrobić wszędzie. Pamiętaj aby dobrze sie rozgrzać. Zacznij od kilku minut truchtu, a także paru wymachów. Wykonaj trening w 3 seriach po 12 powtórzeń.

  1. Podciąganie jednorącz – Jeżeli jesteś w stanie wykonać całą serie podciągając sie oburącz, przejdź do cięższej wersji tego ćwiczenia. Cały ciężar ciała podciągaj jedną ręką.

2. Burpees – ćwiczenie dobrze każdemu znane z tym, że wykonywane z taśmami angażuje w większy sposób jedną z nóg (druga jest zaczepiona o TRX). Dodatkowo będąc na dole wykonujemy pompke.

3. Uginanie przedramion do mostka – ćwiczenie angażujące do ciężkiej pracy nasz biceps. Dzięki zmianie uchwytu na wąski angażujemy również przedramiona.

4. Prostowanie przedramion – jak dla mnie chyba jedno z cięższych ćwiczeń. Prostujemy ręce tylko i wyłącznie przy użyciu tricepsa. Cały ciężar ciała przyciągamy na za pomocą mięśnia trójgłowego ramienia.

5. Wznosy ramion w góre – czas na plecy z barkami 😉 Unosimy ręce w górę pamiętając o tym, aby utrzymać wyprostowaną sylwetkę. Dla początkujących ręce mogą być minimalnie ugięte w stawach łokciowych.

6. Podciąganie z rotacją – Na koniec podciąganie z rotacją tułowia. Dobre ćwiczenie na wzmocnienie korpusu oraz mięśni skośnych brzucha.

Jak widzicie TRX można zawiesić naprawdę wszędzie. Do tego piękna pogoda i można zrobić naprawdę dobry trening na świeżym powietrzu. Już niedługo kolejny, tym razem na dolne partie.

Do roboty! 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *