Fit mama: trening z partnerem!

Cześć,

Dzisiaj po raz kolejny post przeznaczony dla wszystkich przyszłych, ale też obecnych mam, tym razem chcemy pokazać wam jak wygląda trening z partnerem. Jeżeli masz już całkiem spory brzuszek nie przejmuj się dasz radę go zrobić! Jak widać na zdjęciach my ćwiczymy razem, ale zamiast chłopaka czy męża może być również wasza przyjaciółka czy mama. Ćwiczenie razem jest o tyle dobre, że ty przede wszystkim możesz czuć się bezpiecznie, bo wiesz że przy każdym ćwiczeniu ktoś cię asekuruje. Uwierz w późniejszych miesiącach ciąży podczas treningu będzie to zbawienne, bo środek ciężkości bardzo idzie do przodu. Dla kogo jest ten trening? Dla pań w II i III trymestrze ciąży, a także tych, które pragną wrócić do formy tuż po ciąży. Tym tematem szerzej zajmiemy się już za jakiś czas, a narazie zaczynamy trening w parze! Gotowa?

1.Dociąganie gumy do klatki piersiowej w wypadzie

Przy tym ćwiczeniu musisz pamiętać o jednym: robiąc wypad linia twojego kolana nie powinna przekraczać linii stopy.

fot. Krzysztof Adamek

2.  Wymachy wyprostowanej nogi w oparciu o partnera

My to ćwiczenie robimy przy wykorzystaniu gumy, ale jeżeli jej nie masz możesz również wykonać wymachy bez niczego.

fot. Krzysztof Adamek
fot. Krzysztof Adamek

3. Pompki

Tutaj dużą pomocą musi okazać się partner, który musi nam służyć za ścianę. Najłatwiej będzie ci wykonać wąskie pompki.

fot. Krzysztof Adamek
fot. Krzysztof Adamek

4. Triceps w podporze

W ciąży musimy jak najbardziej odciążyć mięśnie brzucha, dlatego to ćwiczenie wykonujemy w pozycji półsiedzącej.

fot. Krzysztof Adamek

5. Przysiady

W późniejszych miesiącach ciąży lepiej korzystać z pomocy partnera, bo aby wykonać poprawnie to ćwiczenie po raz kolejny musimy zwrócić uwagę na nasze kolana i stopy.

fot.Krzysztof Adamek

Każde z ćwiczeń wykonujemy na czas, a nie na ilość powtórzeń. Ćwiczymy dokładnie przez 1 minutę. Długo? Uwierz twoje ciało podziękuje ci za to podczas porodu. Odpoczywamy też 1 minutę, jeżeli jest to za krótko, a ty nadal masz zadyszkę daj sobie jeszcze 30 kolejnych sekund. Nie śpiesz się, oddychaj powoli, każde ćwiczenie wykonuj najlepiej jak potrafisz, ale nie za wszelką cenę. Jeżeli przy którymś z ćwiczeń odczuwasz ból natychmiast przestań i nie wykonuj go znowu. Przecież twoje zdrowie i zdrowie dziecka jest najważniejsze 🙂 Trening jest bezpieczny i nic nie powinno ci się stać, jeżeli nadal się obawiasz zapytaj lekarza prowadzącego ciążę.

Ćwiczysz z nami? Podziel się efektami na instagramie oznaczając nas na zdjęciach 🙂

Outfit: Nike.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *